تبلیغات
. - روش مصرف ناندرلون دکا


درباره وبلاگ:


آرشیو:


آخرین پستها :


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

روش مصرف ناندرلون دکا

نوشته شده توسط:محسن مشهدپور
1390/05/3-05:45 ب.ظ


ناندرلون یا همان دكادرابولین یكی از دارو هایی است كه به وفور در بین بدنسازان استفاده می شود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها قابل خرید می باشد در زیر به شناخت ناندرلون یا همان دكا درابولین می پردازیم .
دكادرابولین یك استروئید روغنی تزریقی است و محبوب ترین و پر كاربرد ترین داروی استرئیدی در بین ورزش كاران می باشد .دكا دارای خاصیت آنابولیك بالا و خاصیت استروژنی بسیار كم می باشد و حجم بسیار خوبی بعد از یك دوره نصیب ورزشكار می شود .همچنین بسیار كم دچار عوارض آندروژنی و سمی شدن كبد و همچنین باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن می شود . دكا حتی در دوز های بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژنی بالا عمل نمی كند اگر چه سرعت و قدرت اثر دكا در مقابل تستسترون كحمتر می باشد . دكا هم در دوره های حجم و هم در دوره های خشك كردن مورد استفاده قرار می گیرد . دكا یك داروی خوب برای هر دوره ای می باشد و برای بتدیان نیز توصیه آن بهتر از سایر داروها با عوارض جانبی نسبتا بالا می باشد .
مبتدی ها بهتر است فقط و فقط از این دارو استفاده كنند نه اوكسی و دیانابول و یا هر استروئید دیگری .
حتی زنان ورزش كار هم می توانند از دكا در دوز های حداكثر تا 50 میلی گرم در هفته استفاده كنند.
در پزشكی برای كاهش ذعف بدنی در دوران پیری و عدم توازن نیتروژن و كلسیم در بدن كه در نتیجه درمان های طولانی با كورتیكواستروئیدها می باشد و همچنین در نارسایی اورمی كه در اثر افزایش اوره در خون كه ناشی از از بین رفتن تعادل نیتروژن در خون است استفاده می گردد .
همچنین در ورزشكاران برای بهبود جراحت مفاصل و تاندوم و همچنین جراحات سوختگی استفاده می شود .گاهی در میان ورزشكاران دردهایی در ناحیه شانه و آرنج و زانو طی مصرف دكادرابولین دیده می شود كه ناشی ز كم شدن كورتیزول در طی دوره می باشد .
دكا با مهار گوناگون ترین اثر مستقیم روی بیضه ها داشته و باعث تحلیل بیضه ها در دراز مدت می شود .از این رو زدن hcg و سایر آنتی استروژن ها برای كم كردن خواص استروژنی هر چند اندك دكا مفید است .
گفتن این نكته الزامی است كه دكا بعد از 18 ماه یعنی 1 سال و نیم باز هم در تست های دوپینگ قابل كشف است پس ریسك مثبت شدن تست دوپینگ با مصرف این دارو بیشتر از سایر استروئید هاست .
همچنین این دارو حدود 2 هفته در خون به صورت فعال باقی می ماند و معمولا در ورزشكاران در دوز های 200 تا 400 میلی گرم در هفته استفاده می شود و كمترین عارضه مصرف در دوز 200 میلی گرم گزارش شده است .به خاطر داشته باشید دكا را با تمام استروئید ها هم در دوران حجم و هم در دوران رژیم میتوان استفاده كرد .
همچنین توصیه می شود در طی مصرف دكا حداقل 2 لیوان شیر ویا قرص های كلسیم برای جلوگیری از پوكی استخوان در دراز مدت استفاده كنید زیرا دكا باعث بر هم خوردن توازن كلسیم بدن می شود .
دوره دكا با دیانابول یكی از مشهور ترین دوره ها برای افزایش حجم عضلانی می باشد .
اما مصرف دكا با سوستانون و یا اومنادرن باعث افزایش قدرت می شود .
دكا با وینسترول واكس اندرلون نیز در دوران رژیم استفاده می شود .
یك دوره برای حجم :
دكا 200 تا 400 میلیگرم در هفته + دیانابول 15-40 میلیگرم در روز
یك دوره برای قدرت :
دكا 400 میلیگرم در هفته +دیانابول 70 میلیگرم در روز + سوستانون 500 میلیگرم در هفته
یك دوره در زمان رژیم برای حفظ عضلات بدن :
دكا 200 میلیگرم در هفته + وینسترول دپوت 150 میلیگرم در هفته

دكا آرام آرام طی 3 روز از تزریق وارد خون شده و تا حدود 17 روز در خون فعالیت می كند ولی تركیب دارو كه غیر فعال شده تا حدود یك سال و نیم در تست های دوپینگ قابل مشاهده است .
بهترین دوز این دارو با عوارض جانبی كم برابر 2 میلی گرم برابر هر پوند از وزن بدن می باشد البته باید حواستان باشد كه مقدار فوق از 500 میلی گرم تجاوز نكند .
هر پند معادل 454 گرم می باشد .
برای مثال یك فرد 85 كیلویی باید روزانه 374 میلی گرم از این دارو استفاده كند و این حد اكثر دوز برای این فرد می باشد .


دوز مصرفی مخصوص حرفه ای ها : 200-600 میلی گرم در هفته
مدت زمان ماندگاری در تست های كنترل دوپینگ : 18 ماه
000000000000000000000000000000000000000000000

ناندرلون دكونوات 25 میلیگرم آر
گروه محصولات: آمپولمکانیسم اثر و فارماکوتیک: استروئیدهای آنابولیك روندهای كاتابولیكی را عكس نموده و توازن منفی نیتروژن را بوسیله تحریك اشتها و جلوگیری از تجزیه پروتئین ( در صورت دریافت مناسب پروتئین و كالری ) ایجاد می نمایند . خاصیت خونسازی : ناندرولون تولید اریتروپوئیتین توسط كلیه را تحریك می نماید كه به افزایش میزان و حجم گلبولهای قرمز خون منجر می شود .


موارد مصرف: در پوكی اســتخوان و سـرطان متـاستاتیك پـستان در بـعد از دوران یائسگی و نیز كم خونی نـاشی از بی كفایتی كلیهاستفاده می گردد.
مصرف این دارو بصورت تزریق عمیق عضلانی می باشد .
مقدار مصرف دارو را پزشك معین می نماید .
از خود درمانی پرهیز نمایید .


موارد منع مصرف: مردان مبتلا به سرطان پستان ، بیماری های كبدی ، بیماری شدید كلیوی یا قلبی ، دوران حاملگی یا شیردهی ، خونریزی غیر طبیعی و تشخیص داده نشده واژن .


هشدار ها و احتیاط ها: نارسایی های قلبی – عروقی ، نارسایی كلیوی ، بیماری كبدی ، در بیمارانی سرطانی كه تحت مداوا می باشند . بیمارانی میگرنی و دیابتی


تداخل اثر با سایر داروها: ناندرولون دکانوات باعث افزایش اثربسیاری ازداروهامی شود ودرنتیجه سمیت ناشی ازآنها راافزایش می دهد.این داروهاشامل انواع آنتی بیوتیک ها-سیکلوسپورین-لووتیروکسین وداروهای ضدانعقادمانندوارفارین می باشند.همچنین مقاومت به اثر بلاک کننده های عصبی عضلانی نیز گزارش شده است.


عوارض جانبی: پیدایش خصوصیات مردانه در زنان ، بم شدن صدا و بزرگ شدن كلیتوریس ، قاعدگی نامنظم ، آكنه ، پوست چرب ، پرمویی ، ( در مردان ) بسته شدن زودرس اپی فیزاستخوان ، نعوذ مكرر و مداوم ، بزرگ شدن آلت تناسلی ، بزرگ شدن پستان و ناتوانی جنسی ، گاستروآنتریت ، مسمومیت كبدی و یرقان قابل برگشت ، درد و سفتی در محل تزریق .


اطلاعات بیمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از این دارو با دوز بالاکه بیشتردر بدن سازی وتوسط ورزشکاران انجام میشود عوارض جدی مانند نارسائی وبدخیمی های کبد-تصلب شرائین وافزایش خطرات قلبی-عروقی-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسی رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بی رویه وخودسرانه دارو بپرهیزید.


بسته بندی: 10 آمپول در یك جعبه ، هر آمپول 1 میلی لیتری حاوی 25 میلی گرم ناندرولون دكانوات .


چگونگی نگهداری: -دارو در زیر 30 درجه سانتیگراد دور از نور و درون جعبه نگهداری و از یخ زدگی محافظت شود .
-دارو دور از دسترس اطفال نگهداری شود

تاریخ آخرین ویرایش:1390/05/3 05:47 ب.ظ